Обавештење за родитеље будућих првака – Први разред 2020.

Поштовани родитељи будућих првака,

На овој станици можете пронаћи информације о упису вашег детета у први разред школске 2020/2021. године. Молимо вас да прочитате обавештење о упису а затим попуните пријаву за упис детета. Оба документа можете скинути са линкова који се налазе испод текста. Након што попуните пријаву молимо вас да нам исту пошаљете на следећу адресу: upisbraca@gmail.com .

Драги прваци, чекамо вас!

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД

ПРИЈАВА ЗА УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

Обавештавамо вас да смо вам на располагању за сва питања и недоумице у вези са исказивањем интересовања за упис у први разред наше школе.

Све потребне информације можете добити путем телефона од Слађане Давидовић и Маријане Марковић, сваког радног дана у периоду од 9:00 до 12:00 часова.

Телефони су:

Слађана Давидовић: 063276664

Маријана Марковић: 0638766087

Такође нас можете контактирати и путем следеће имејл адресе:  sladjadavidovic@gmail.com

Важно обавештење!

Поштовани ученици и родитељи,

Обзиром на чињеницу да је у нашој земљи проглашено ванредно стање настава у школама се неће одвијати до даљњег. Школа ће учинити све како ученици не би изгубили континуитет у учењу и имали пропуста у градиву.

Препорука Министарства просвете, науке и технолошког развоја је да сви ученици прате посебан образовни програм на каналу РТС 3 и РТС Планета. Линкове за ове сајтове можете наћи и на нашем сајту у десном углу екрана (наранџасти тастери).

Поред овог програма наши наставници ће оформити групе у којима ће делити ученицима материјал за учење. Од ученика се очекује да поштују динамику наставе на даљину и да озбиљно схвате насталу ситуацију. Разредне старешине ће о свему благовремено обавештавати своје ђаке.

Здраво свете!

Добродошли на нови сајт ОШ ,,Браћа Вилотијевић”. Као увек, наша школа се труди да буде савремена и да иде у корак са технологијом па смо овог пута решили да осавременимо наш школски сајт. Ово ће бити место где ћете моћи да сазнате све информације које вас буду занимале, да видите шта наши ученици и наставници раде и како ми заједно растемо! Отворени смо за све сугестије и предлоге! Надамо се да ће вам се допасти!

Обавештење за ученике виших разреда

Драги наши ученици,

обавештавамо вас да се у понедељак 19.4.2021. наставља похађање наставе у просторијама школе по устаљеном распореду. У понедељак у школу долази група А док група Б прати наставу на даљину преко Гугл учионица и платформе Meet. Групе се наизменично смењују као и претходних месеци.

Заједно ћемо поштовати правила понашања која су на снази због епидемиолошке ситуације и чувати здравље свих.

Свима желимо срећан повратак у школу!

Обавештење о организацији наставе

Одлуком Министарства просвете, науке и технолошког развоја од 24.3.2021. рад у школи ће бити организован на следећи начин:

Ученици нижих разреда (I – IV) настављају да похађају наставу по истом распореду.

Ученици виших разреда (V – VIII) настављају да прате наставу на даљину по истом распореду уз могућност наставника да писмену или усмену проверу знања организује у школи.

ОБАВЕШТЕЊЕ УЧЕНИЦИМА ОСМОГ РАЗРЕДА КОЈИ ЖЕЛЕ ДА УПИШУ СПЕЦИЈАЛИЗОВАНЕ СМЕРОВЕ У ГИМНАЗИЈИ И УМЕТНИЧКОЈ ШКОЛИ

Од 12.4. до 15.4.2021. године родитељи ученика који желе да упишу специјализоване смерове у Гимназији и Уметничкој школи, треба да пријаве децу за полагање ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА. Пријава може бити извршена електронским путем на порталу http://mojasrednjaskola.gov.rs/ или лично подношењем пријаве у жељеној средњој школи 15. и 16.4.2021. Пријемни испити у овим школама биће организовани од 7.5. до 16.5.2021. године.

Обележавање Међународног дана борбе против вршњачког насиља

Прича о Дану розих мајица

Широм света се последње среде у фебруару обележава као Дан борбе против вршњачког насиља. Све је почело 2007. године, када је група активиста у једној канадској провинцији покренула иницијативу након што је канадски ученик Чарлес МекНил у школу дошао са розе мајицом на себи и због тога претрпео ругање и вербално насиље од својих вршњака. Ученик је розе мајицу обукао у знак подршке мајци оболелој од карцинома дојке. Активисти су купили 50 розе мајица и поделили их његовим вршњацима у школи који су их носили као подршка дечаку. Ученици су почели и сами да долазе у школу облачећи розе мајице, које су тако постале симбол борбе против вршњачког насиља у школама који се широм света обележава последње среде у фебруару.

Ученици наше школе се кроз разне активности, акције и пројекте баве темом вршњачког насиља. Ове године, вођени причом о Дану розих мајица направили су пано који изражава њихове ставове према насиљу.

Сваке године наши ученици на разне начине изражавају своје ставове, уче о насиљу и борби против њега. Овај видео је настао кроз једну сличну акцију претходних година. Наши ученици су осмислили и уз помоћ наставника снимили видео који можете погледати.