Обавештење за родитеље будућих првака – Први разред 2020.

Поштовани родитељи будућих првака,

На овој станици можете пронаћи информације о упису вашег детета у први разред школске 2020/2021. године. Молимо вас да прочитате обавештење о упису а затим попуните пријаву за упис детета. Оба документа можете скинути са линкова који се налазе испод текста. Након што попуните пријаву молимо вас да нам исту пошаљете на следећу адресу: upisbraca@gmail.com .

Драги прваци, чекамо вас!

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД

ПРИЈАВА ЗА УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

Обавештавамо вас да смо вам на располагању за сва питања и недоумице у вези са исказивањем интересовања за упис у први разред наше школе.

Све потребне информације можете добити путем телефона од Слађане Давидовић и Маријане Марковић, сваког радног дана у периоду од 9:00 до 12:00 часова.

Телефони су:

Слађана Давидовић: 063276664

Маријана Марковић: 0638766087

Такође нас можете контактирати и путем следеће имејл адресе:  sladjadavidovic@gmail.com

Важно обавештење!

Поштовани ученици и родитељи,

Обзиром на чињеницу да је у нашој земљи проглашено ванредно стање настава у школама се неће одвијати до даљњег. Школа ће учинити све како ученици не би изгубили континуитет у учењу и имали пропуста у градиву.

Препорука Министарства просвете, науке и технолошког развоја је да сви ученици прате посебан образовни програм на каналу РТС 3 и РТС Планета. Линкове за ове сајтове можете наћи и на нашем сајту у десном углу екрана (наранџасти тастери).

Поред овог програма наши наставници ће оформити групе у којима ће делити ученицима материјал за учење. Од ученика се очекује да поштују динамику наставе на даљину и да озбиљно схвате насталу ситуацију. Разредне старешине ће о свему благовремено обавештавати своје ђаке.

Здраво свете!

Добродошли на нови сајт ОШ ,,Браћа Вилотијевић”. Као увек, наша школа се труди да буде савремена и да иде у корак са технологијом па смо овог пута решили да осавременимо наш школски сајт. Ово ће бити место где ћете моћи да сазнате све информације које вас буду занимале, да видите шта наши ученици и наставници раде и како ми заједно растемо! Отворени смо за све сугестије и предлоге! Надамо се да ће вам се допасти!

Обавештење о распусту

Обавештавамо све ученике да пролећни распуст почиње у петак 30.4. а завршава се 9.5. у недељу. У понедељак 10.5.2021. у школу креће група А по устаљеном распореду часова.

Наши ученици су кроз низ креативних активности и радионица славили Ускрс у школи.

Драгим ученицима и њиховим породицама желимо срећан Ускрс!

Успех наших ђака

На 6. Републичком такмичењу традиционалне песме Удружења музичких и балетских педагога Србије наши ученици су остварили сјајне резултате. Ученица седмог разреда Николина Карапанџић освојила је прву награду у категорији солиста са освојених 99 бодова. У категорији група певача другу награду са 89 бодова освојили су наши ученици петог разреда Андрија Данчетовић и Марко Јевтовић, а прву награду са 92 бода су такође понеле наше ученице седмог и осмог Мирјана Бајчета, Мина Вељовић, Љубица Жарковић, Стефана Штављанин и Николина Карапанџић. Уживајте у дивном певању наших ученика!

Успех наше Марије!

Културни центар „Рибница“ Краљево је ове године расписао ликовни конкурс под називом „Ускршња радост“ на који је стигло 329 радова. Право учешћа на конкурсу имали су ученици од првог до четвртог разреда основне школе а радове је оцењивао жири који су чиниле дипломиране сликарке Биљана Ђукић и Сања Димитријевић и специјални педагог Оливера Марјановић.

Поносно објављујемо да је наша ученица трећег разреда Марија Богићевић освојила прво место у конкуренцији ученика трећег и четвртог разреда. Друго место освојила је ученица Јована Манић из ОШ „Свети Сава“ а треће место Игњат Војводић из ОШ „Вук Караџић“.

Погледајте Маријин и остале награђене радове.

Светски дан пингвина

Светски дан пингвина се обележава сваког 25. априла, а ове године и наши ученици учествују у обележавању тог дана. На часовима ликовне културе наши ученици створили су права уметничка дела на ову тему. Током тог процеса имали су прилику да сазнају и науче много нових информација о пингвинима. Своје радове успели су и да прикажу кроз презентацију. Уживајте у уметничким делима наших ученика.