Home » Блог » Uncategorized » Ђаци из Дракчића у посети манастиру Студеница

Ђаци из Дракчића у посети манастиру Студеница

Благословом игумана манастира Студенице, архимандрита Тихона Ракићевића, и дозволом директорке наше школе Славице Симовић, ученици издвојеног одељења у Дракчићима имали су незабораван дводневни излет. Они су, заједно са својим учитељем Иваном Милићевићем, обишли манастир Студеницу у испосницу Светог Саве. Наставу су изместили из школских клупа на место настанка српске државности и духовности, на темеље наше просвете и стазе којима је корачао Свети Сава. Ученици су први пут посетили ово место одакле су понели дивне утиске. Одушевљени су испосницом, дигиталном Студеницом и свим призорима и причама којима су присуствовали. Током другог дана присуствовали су Литургији, и благословом студеничког игумана су причешћени. Затим су заједно са другарима из Студенице реализовали наставу и одмерили снаге фудбалском утакмицом. Победници су сви учесници.

Задовољство, утисци и успомене ученика се не могу препричати, али део авантуре се може видети на фотографијама.